Ekonomi

BÜSİAD: Anlayış değişikliği umudumuzu artırdı

BURSA (İGFA) –BUSİAD Lideri Buğra Küçükkayalar, seçim öncesi ekonomi anlayışı ile gelinen noktadaki ekonomi anlayışının tamamen farklı olduğunu, bugünkü anlayışın işlerin yeniden yoluna girmesi için umut yarattığını kaydetti.

Başkan Küçükkayalar, 3 ayın sonunda daha gerçekçi verilerle ve gerçekçi ve çözüm odaklı bir ekonomi anlayışının sinyalleriyle yayınlanan OVP’nin bu umudu artırdığını da kaydetti.

Faiz artırımı, enflasyon hedefinin revize edilmesi ve kur baskısında eski katılığın kalmamasını olumlu gelişmeler olarak değerlendiren Küçükkayalar, OVP’ye de yansıyan bu anlayışın başka unsurlarla desteklenmesi gerektiğini söyledi. Küçükkayalar, iç tüketimi baskılayıp ihracat yoluyla büyüme sağlamaya çalışan yaklaşımı doğru bulduklarını ancak ihracatın hem finansmana erişim noktasında döviz kuru politikalarıyla hem de diğer yardım paketleriyle desteklenmesinin şart olduğunu belirtti. Şubelere göre belirlenir.

Büsiad Lideri Buğra Küçükkayalar da OVP’de yapısal reformlar içerisinde yer alan sanayi politikaları ile eğitim-istihdam politikaları arasında ilişki kurulmasını çok olumlu bulduklarını belirterek, “İş dünyamızın iş gücü ihtiyacı karşılanıyor. en yüksek seviye. Bu yaklaşımın bunu da çözeceğini umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu