Ekonomi

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yalçın: “Türkiye’yi terörle durduramazlar”

Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, Beyoğlu İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısına ilişkin, ” Türkiye’yi terörle durduramazlar, biz çok güçlü bir ülkeyiz.” ifadelerini kullandı.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Türkiye, 13 Kasım Pazar günü İstanbul’un en ikonik lokasyonlarından İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısıyla sarsıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın, “Türkiye’yi terörle durduramazlar. Biz çok güçlü bir ülkeyiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Prof. Dr. Yalçın, şunları kaydetti:

“Huzur ortamımızı bozarak, kaos çıkarmak için harekete geçen hainler, hak ettikleri karşılığı en şiddetli halde görecekler, Türkiye varsayım edilenden de güçlü bir ülke. Yüreklerimizi yakan bu elim hadise sebebiyle sakinliğimizi koruyarak, daha güçlü durmaya çaba ederek, o hainlerin gayelerine ulaşmalarına müsaade etmeyeceğiz. Güvenlik kuvvetlerimizin olayın çabucak sonraki günü hücumun failini yakalaması da güçlü bir ülke olmamızın ispatıdır. Türkiye üzere bir ülkeyi kimse korkutamaz. Biz millet olarak PKK ile 1984’ten bu yana mücadele ediyoruz. Onun öncesinde de ülkemiz hiç rahat bırakılmadı. Dolayısıyla biz bu tip saldırılara karşı, tek yürek olur ve mücadele ederiz.”

“Türkiye yükselen yıldız”

Prof. Dr. Yalçın, Türkiye’nin 21’inci yüzyılın yükselen yıldızı olduğunu aktararak, “Söz gelimi Rusya- Ukrayna Savaşı’nda üstlendiğimiz arabuluculuk rolümüz tüm dünyaya örnek oldu. Çünkü bu bölge artık savaştan, katliamdan bıkmış usanmış durumda. Artık bölgeye huzur hakim olmalı. Bunun yolu da Türkiye’nin arabuluculuk rolünden geçiyor. Bazı odaklar da Türkiye’nin bu faal durumundan rahatsız oluyorlar. Bu nedenle bugün her zamankinden çok fazla birlik ve beraberliğe muhtaçlığımız var.” sözlerini kullandı.

İnternette ve toplumsal medyada yaşanan bilgi kirliliği konusunda da vatandaşları uyaran Yalçın, bu türlü devirlerde bozguncuların işlerini kolaylaştırmak ismine dezenformasyon yapan bir kitlenin de olduğunu bildirdi.

Prof. Dr. Yalçın, vatandaşlara toplumsal medyada paylaşılan içeriklere temkinli yaklaşmalarını, muteber kaynaklar dışında yayılan haberlere inanmamalarını, mümkünse resmi açıklamalardan öbür içeriklere prestij etmemelerini tavsiye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu