Haber

Suudi Arabistan Prensesi Nurdağı İlçesini Ziyaret Etti

DEPREMİN VURDUĞU NURDAĞI İLÇESİNİ ZİYARET ETTİ

Suudi Arabistan Prensesi ve Birleşmiş Milletler (BM) Habitat İyi Niyet Elçisi Lamia Bint Majid Al Saud, depremin vurduğu Nurdağı ilçesini ziyaret etti. Burada konteyner kentte kalan depremzedelerle birlikte meydana gelen Al Saud, bölgede yürütülen çalışmalar ve son durum hakkında yetkililerden bilgi aldı. Sosyal girişimcilik merkezlerini de ziyaret eden Al Saud, kadınların yaptığı el işlerini inceledi ve çocuklarla oyunlar oynadı.

‘MUTLU VE GÜÇLÜ OLUN’ Prenses Al Saud, bölgeyi ziyaretinden büyük onur duyduğunu belirterek, Türkiye ile Birleşmiş Milletler arasındaki çalışmaların devam edeceğini söyledi. El Suud dedi ki:

“Şu anda konuşmakta zorlanıyorum çünkü duygusalım. Hükümetimizin burada yaptıklarını ve birlikte yapılan çalışmaları görmekten çok memnun oldum. Bugün burada gördüklerim aslında bana insanların bireysel olarak geri dönmek için ne kadar hevesli olduğunu gösterdi.” geçmiş hayatlarına, sıradan hayatlarına.Burası hem dünya hem de bura için.Çalışma motivasyonumu bir kez daha artırdı.Buradaki herkese,her birinize,beni burada ağırladığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. konutlarınızı bana açıyor. Türkiye ile Birleşmiş Milletler arasındaki çalışmaların devam edeceğini belirtmek isterim. Mutlu olun, güçlü olun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu