Yaşam

Türkiye’nin İlk ve En Kapsamlı Çocuk Dergileri Sergisi Kadıköy’de

Kadıköy Belediyesi, Çizgi Roman Okuyucuları Derneği ile birlikte Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı çocuk dergileri standına ev sahipliği yapacak. Geçmişten Günümüze Yolculuk – 70’in üzerinde çocuk dergisinin yer alacağı Çocuk Dergileri Standı, 15 Nisan – 4 Haziran tarihleri ​​arasında Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde ziyaret edilebilecek.

Geçmişten Günümüze Yolculuk – Türkiye’de çizgi roman tarihine ışık tutacak Çocuk Dergileri Standı, Kadıköy Belediyesi ve Çizgi Roman Okuyucuları Derneği iş birliğiyle 15 Nisan akşamı saat 16.00’da sanatseverlerle buluşacak. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı çocuk dergileri standında, 1928’den bu yana yayınlanan 70’in üzerinde dergi yer alacak. Hasanpaşa’daki Kadıköy Belediyesi Karikatür Evi’nde açılacak stantta çizgi film ve çizgi roman severler, içinde yer aldığı dergileri görme fırsatı bulacak. birçok ünlü çizgi roman karakteri tarihte ilk kez yayınlandı. Çizgi Roman Okurları Derneği Başkanı Çakı’nın kişisel koleksiyonundan dergilerin yer alacağı stant, geçmişten günümüze çocuk dergilerinin değişim ve dönüşümünü inceleme fırsatı da sunacak.

Çizgi roman sanatına ilgi duyan her yaştan sanatsever, 15 Nisan’da açılacak olan bu sergiyi 4 Haziran’a kadar ziyaret edebilecek. 16 Nisan Pazar günü saat 14.00’te geçmişten günümüze çocuk dergileri üzerine söyleşi… Gösteri Karikatür Evi’nde yapılacak. Moderatörlüğünü Çizgi Roman Okuyucuları Derneği Başkanı Önder Çakı’nın yapacağı söyleşiye çocuk edebiyatı alanında değerli eserler vermiş gazeteci-yazar Yalvaç Ural katılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu